W piątek na nowo będą rozwijać się chmury burzowe! – Prognoza na 14 maja

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą rozwijać się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.