W niedzielę zrobi się ciepło oraz będzie wietrznie! – Prognoza na 9 maja

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach będzie już napływać ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które bardzo zmiennie i źle będzie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być w większości bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i lokalne burze z gradem możliwe będą częściowo na Pomorzu oraz Centrum na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie ciepło oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie i przelotnie nad samym morzem oraz częściowo na północy kraju przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.