Weekend na Pomorzu przyniesie przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem początek weekendu również przyniesie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, któremu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia oraz lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu zrobi się już ciepło oraz między innymi mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.