Spory kontrast temperatury oraz burze z silnym wiatrem! – Ważne Prognozy

Obszar kraju przez najbliższe dni w dalszym ciągu będzie pod znakiem bardzo zróżnicowanej pogody, którą kształtować będą dynamiczne układy niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą rozwój masowej konwekcji i burz.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

 

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika ze wstępnych nowych aktualizacji z różnych modeli numerycznych. Obszar Polski będzie w najbliższych dniach pod znakiem dynamicznej pogody. W zamian tego dadzą się we znaki liczne fronty atmosferyczne z opadami konwekcyjnymi i burzami, którym towarzyszyć będzie silny wiatr. Ponadto temperatura powietrza w różnej części naszego kraju będzie oscylować od +9°C do nawet +30°C. Dodatkowo szybkiej wymianie mas powietrza będą towarzyszyć spore ilości słońca, które korzystnie wpłyną na rozwój chmur burzowych z opadami konwekcyjnymi.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast taki typ bardzo dynamicznej pogody będzie również utrzymywać się z nami przez cały miesiąc. Z kolei bardzo zróżnicowanej masie powietrza towarzyszyć będą między innymi opady deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego ich głównym zagrożeniem będzie silny wiatr, który może powodować liczne szkody w drzewostanie. Szczególnie niebezpieczny sztorm jak i silny wiatr da się we znaki nad Bałtykiem oraz na północy a także częściowo na zachodzie i w Centrum kraju.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec warto dodać. Iż taki bardzo zmienny i dynamiczny typ pogody będzie nam jak i osobom starszym mocno dokuczać. W dodatku mocny kontrast temperatury powietrza i duże wahania ciśnienia atmosferycznego na obszarze kraju wpłyną również na nasz organizm bardzo źle. 

 

Comments are closed.