W niedzielę pojawią się silne opady deszczu i burze! – Prognoza na 2 maja

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silne opady deszczu oraz burze i silny też wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie oraz częściowo w Centrum na południu w górach i na wschodzie niewykluczone są także lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach na Wybrzeżu oraz w pasie nadmorskim i na wschodzie Polski będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.