W piątek przez Pomorze przejdą burze śnieżne! – Prognoza na 19 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego pojawią się burze śnieżne oraz dodatkowo nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski cały czas napływać będzie mroźne oraz wilgotne i dość ciepłe powietrze z północy i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.