W poniedziałek pojawi się deszcz i wyjdzie słońce! – Prognoza na 9 października

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i bardzo zróżnicowane powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie oraz w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północnym wschodzie i wschodzie naszego kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.