W piątek na Pomorzu nadal będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 8 września

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Dodatkowo cały czas napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe i upalne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.