W środę na Pomorzu mogą przejść burze! – Prognoza na 23 sierpnia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie Bałtyku i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.