W poniedziałek będzie bardzo wietrznie i dość chłodno! – Prognoza na 7 sierpnia

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie głęboki układ niskiego ciśnienia z centrum idącym znad Polski nad południowy Bałtyk i Szwecję. Spłyną chłodne, polarnomorskie masy powietrza.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem  utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Wystąpią liczne burze na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-110 km/h. Najmocniej powieje nad morzem. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 995 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polsk oraz nad morzem i w górach utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i lokalnie silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-120 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest nad morzem i na Wybrzeżu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie  rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.