Weekend będzie bardzo ciepły i burzowy! – Prognoza od 24 do 25 czerwca

W kolejnych godzinach i do końca weekendu pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz kolejny system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne i silne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo na zachodzie i północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu częściowo w Centrum na południowym wschodzie i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Podkarpaciu niewykluczone są też burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu częściowo w Centrum na wschodzie i południowym wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu oraz niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +18°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz oraz z północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.