W czwartek pojawią się śnieżyce i przejaśnienia! – Prognoza na 15 grudnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie mroźne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - ( Pixabay )

Zdjęcie Ilustracyjne – ( Pixabay )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na Pomorzu niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.