We wtorek na Pomorzu będzie pogoda zmienna! – Prognoza na 11 października

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i też dość ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie stopniowo i powoli już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.