W czwartek na Pomorzu pojawią się opady deszczu! – Prognoza na 14 kwietnia

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i północnego wschodu Europy. Dodatkowo pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i zacznie też spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko jeszcze spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.