W weekend na Pomorzu pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza od 5 do 6 marca

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie nadal mieć układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego nad Pomorze cały czas napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany od północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się też małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może dochodzić tam do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.