W poniedziałek pogoda źle wpłynie na nasze zdrowie! – Prognoza na 25 października

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia pogodę kształtować będzie wyż oraz pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą sporo chmur oraz liczne mgły a nawet niewykluczone burze. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo będzie jeszcze bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Ponadto będzie ciepło i dość przyjemnie. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w różnej części Polski oraz w górach i nad morzem będzie w porywach on dochodzić do 50-6o km/h. Jedynie nieco słabszy wiatr w porywach do 30-40 km/h powieje częściowo na południu i wschodzie Polski. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.