W poniedziałek będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 6 września

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż, który w wielu miejscach przyniesie znaczą poprawę pogody. W zamian tego do Polski napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku będzie bez opadów i burz. Poza tym będzie zimno oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo niewykluczone są też liczne oraz silne mgły i zamglenia, które lokalnie mogą osadzać szadź. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C/+21°C w górach na południu w Centrum i na wschodzie kraju do +22°C/+25°C termometry pokażą nad morzem i w pozostałej części Polski. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.