Na Pomorzu w piątek będzie gorąco i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 13 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie gorące oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu powinno być bez opadów i burz. Ponadto będzie występować umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będzie gorąco oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone lokalne burze możliwe będą nad samym morzem i w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.