Na Pomorzu w poniedziałek pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 9 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz i północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będzie na ogół występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu oraz z północy i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.