W niedzielę nadal mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 25 kwietnia

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju również napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego w większości i początkowo będzie bez opadów i burze oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki a także niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą częściowo na północnym-wschodzie w Centrum oraz na południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.