Na Pomorzu będzie ciepło i lokalnie wystąpią burze! – Prognoza na 19 kwietnia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia będzie nadal napływać bardzo zróżnicowane oraz dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego wschodu i wschodu Europy, które korzystnie będzie sprzyjać w rozwoju komórek burzowych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na Wybrzeżu i we wschodniej części województwa niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

Comments are closed.