We wtorek pojawią się obfite opady śniegu i przejaśnienia! – Prognoza na 13 kwietnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu a także deszczu ze śniegiem i mżawki o zmiennym słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu a także deszczu ze śniegiem i mżawki o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie oraz w górach i na południu Polski niewykluczone będą między innymi lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo na północy i zachodzie kraju. Temperatura powietrza będzie bardzo zróżnicowana oraz wyniesie od +3°C/+4°C na południu i południowym wschodzie do nawet +8°C/+11°C termometry wskazywać będą na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.