Przed nami tydzień z kolejnymi spektakularnymi niespodziankami! – wstępne prognozy

Śmiało można powiedzieć, że od lutego do teraz mamy w pogodzie istny rollercoaster. Od zimowej po mocno wiosenną. Przed nami kolejna odsłona tej zmienności, więc uważajmy i nie dajmy się zaskoczyć!

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Po ostatnich licznych i solidnych zimowych akcentach, spowodowanych bardzo dynamicznym spływem arktycznej i wilgotnej masy powietrza aura się uspokaja i co więcej pojawia się przestrzeń na pogodniejsze i znacznie cieplejsze oblicze wiosny. W niedzielę i w poniedziałek (11 i 12 kwietnia) do Polski popłynie ciepłe, polarnomorskie powietrze z południa. Temperatura wzrośnie do dużych kilkunastu, a nawet lekko przekroczy 20 st.C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Jednak w poniedziałek nad zachodnią Polską obecny będzie już chłodny front z opadami deszczu, a na Dolnym Śląsku deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura ponownie szybko spadnie do maksymalnie zaledwie 2-8 st.C We wtorek i w środę załamanie pogody powędruje na wschód. Podczas, gdy na zachodzie będzie spokojnie wschód i południe kraju zmagać się będzie z opadami deszczu i… śnieżycami. W czwartek także śnieżyce będą obecne na południu kraju, wędrując na zachód i stopniowo słabnąc. Śniegu może spaść od kilku do nawet 35 cm!

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Od piątku następować będzie poprawa pogody i wzrost temperatury dzięki rozbudowie silnego wyżu znad okolic Wysp Brytyjskich i Skandynawii. Bardziej możliwe, że wiosna przyjdzie już na dłuższy okres. Jednak w ostatnim tygodniu kwietnia opady śniegu pojawiać się mogą w górach i na wyżynach. Temperatury powrócą do kilkunastu st, ale nocami będą przymrozki.

Comments are closed.