Na Pomorzu w poniedziałek pojawią się opady deszczu! – Prognoza na 12 kwietnia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia zacznie napływać już dość chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo nie powinno przynosić ze sobą opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się całkowite jaki też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą już przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie początkowo i pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.