W niedzielę pojawią się liczne chmury i spadnie deszcz! – Prognoza na 11 kwietnia

Nad obszar Polski przez najbliższe godziny zacznie napływać cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W dodatku nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na zachodzie oraz częściowo na północy w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i miejscami porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie na Wybrzeżu i częściowo na Pomorzu mogą także pojawić się przelotne opady deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Natomiast częściowo na zachodzie oraz częściowo na północnym – wschodzie a także na wschodzie i południowym wschodzie kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do nawet +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.