Weekend na Pomorzu przyniesie bardzo zmienną aurę! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad obszar północnej Polski będzie napływać bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również niewykluczone są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być początkowo bez opadów i z dużym zachmurzeniem. Zaś temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi niewykluczone są też liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na Wybrzeżu i w pasie gmin nadmorskich przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie na całym obszarze województwa +17°C. Jedynie na Wybrzeżu będzie o wiele zimniej. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

Comments are closed.