W weekend będzie ciepło i z opadami deszczu! – Prognoza na 10 kwietnia

Nad obszar naszego kraju przez weekend napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami jedynie i początkowo na Wybrzeżu i częściowo też na północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz Ponadto możliwe są również liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o silnym i słabym natężeniu. Dodatkowo na północnym wschodzie kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.