W piątek będzie pochmurnie i dosyć ciepło! – Prognoza na 9 kwietnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach będzie napływać już znacznie cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i częściowo na północy i w Centrum Polski niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z południowego – zachodu. Jedynie na zachodzie oraz nad Bałtykiem na północy i w Centrum kraju będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie tam on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu mogą pojawić się nad samym morzem i na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.