Na Pomorzu w piątek będzie wietrznie i pochmurnie! – Prognoza na 9 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego znad północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian powinno być bez opadów oraz dodatkowo utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również niewkluczone będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu oraz na zachodzie województwa i nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też w tej części obszaru lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.