W środę na Pomorzu również mogą wystąpić burze! – Prognoza na 7 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.