We wtorek również na Pomorzu pojawią się burze śnieżne! – Prognoza na 6 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.