We wtorek również możliwe są liczne burze śnieżne! – Prognoza na 6 kwietnia

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego znad północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również możliwe będą liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą także pojawić się lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.