W poniedziałek wystąpi silny wiatr i przejdą liczne burze! – Prognoza na 5 kwietnia

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo zróżnicowana i na ogół też wilgotna jak i niestabilna masa powietrza z północnego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Europy oraz między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo nie będzie przynosić ze sobą opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Jedynie na Wybrzeżu w porywach może on dochodzić do 95-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w poniedziałek wielkanocny również w wielu miejscach Polski oraz nad samym morzem i w górach mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.