W Wielkanoc będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 4 kwietnia

Nad obszar Polski w niedzielę wielkanocną napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju przez Święta Wielkanocne oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy oraz na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w niedzielę Wielkanocną nadal możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie przyniesie ze sobą na południu Polski i w górach między innymi przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju niewykluczone są o poranku lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów i z większymi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na północy Polski i Wybrzeżu będzie on dość silny i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić on do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz spadać i w południe w Warszawie wyniesie na poziomie morza 1020 hPa.

Comments are closed.