Świąteczny weekend na Pomorzu będzie bardzo zmienny! – Prognoza Pogody

Przez długi weekend świąteczny nad Pomorze będzie napływać bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w północnej części Polski będzie kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Atlantyku.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W dodatku utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą w ciągu nocy przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad jak i deszcz ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w Wielkanoc na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów oraz pojawi się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w ciągu nocy w drugi dzień Świąt Wielkanocnych również na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w Lany Poniedziałek na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być jeszcze bez opadów i ciepło. Ponadto pojawi się także zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

 

 

Comments are closed.