Na Pomorzu w czwartek lokalnie zagrzmi i popada deszcz! – Prognoza na 1 kwietnia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego miesiąca zacznie napływać już bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz chłodny front atmosferyczny.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto początkowo powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto występować będzie całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na południu i wschodzie województwa niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.