We wtorek będzie ciepło i z opadami deszczu! – Prognoza na 30 marca

W najbliższych godzinach na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole znacznie podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto do Polski napływać będzie też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem oraz między innymi częściowo na północy a także na zachodzie i częściowo Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Natomiast częściowo na północy, zachodzie Polski i Wybrzeżu będzie on dość silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.