Na Pomorzu we wtorek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 30 marca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który w wielu miejscach poprawi pogodę i przyniesie ze sobą liczne mgły oraz zamglenia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą jeszcze przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i być może częściowo w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą symboliczne opady deszczu lub mżawki. W zamian tego niewykluczone są też liczne oraz silne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również i początkowo będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.