Na Pomorzu w poniedziałek będzie wietrznie i deszczowo! – Prognoza na 29 marca

W nowy początek tygodnia nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.