Zmienna wiosenna aura i dynamiczna pogoda na przełomie marca i kwietnia!

Wiosna powoli się rozkręca. W drugim weekendzie wiosny jest już zdecydowanie cieplej, a po śniegu nie ma śladu. Tym razem trzeba się liczyć z opadami deszczu i burzami.

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

W sobotę po ciepłym piątku nad Polskę znad Niemiec sięgnie chłodny front atmosferyczny, za którym spłynie chłodne i wilgotne, niestabilne powietrze. Podwyższona energia konwekcyjna wywołana dynamicznym spływem powietrza i nasłonecznieniem przyczyni się do licznego rozwoju chmur konwekcyjnych i burzowych nad Niemcami, które następnie wkroczą do zachodniej Polski.  W niedzielę konwekcja przesunie się na wschód.

Źródło Danych - DWD

Źródło Danych – DWD

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

Z początkiem tygodnia pogoda się zacznie poprawiać i napłyną ciepłe, polarnomorskie masy powietrza. We wtorek i środę w całym kraju będzie pogodnie i bardzo ciepło. Na południu kraju pierwszy raz od lutego temperatura sięgnie lub przekroczy 20 st. C.

W czwartek 01 kwietnia kolejny zimny front wkroczy nad Polskę. Jeszcze na południowym wschodzie będzie do 20 st. C, a na pozostałym obszarze o 10-15 st mniej. Na froncie pojawią się intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i burze. Pod znakiem dynamicznej aury upłyną też święta wielkanocne. Miejscami pojawią się ulewy, śnieżyce a nawet burze.

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

WXCHARTS.COM

W zamian tego możliwe będzie między innymi falowanie frontu, po którego wschodniej stronie popłynie bardzo ciepłe powietrze a po zachodniej arktyczne.

Comments are closed.