Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 26 marca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach będzie początkowo napływać ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego oraz dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być też bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi utrzyma się duże bądź też zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Ponadto pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.