W środę będzie o wiele cieplej i z opadami deszczu! – Prognoza na 24 marca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach będzie napływać znacznie cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie obszar podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się jak i też utrzyma się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+9°C na południu i wschodzie do +11°C/+15°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.