Na Pomorzu we wtorek będzie ciepło i z opadami deszczu! – Prognoza na 23 marca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie początkowo na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.