W poniedziałek pojawią się przejaśnienia i opady śniegu! – Prognoza na 22 marca

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które zacznie poprawiać pogodę na dużym obszarze Polski. W dodatku będzie napływać bardzo zróżnicowane oraz też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz grad a także deszcz ze śniegiem i sam śnieg o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem oraz częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady mokrego śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem oraz na zachodzie a także na północy i częściowo w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący na zachodzie i północy Polski od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.