Na Pomorzu w poniedziałek pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 22 marca

Nowy początek tygodnia nad obszar północnej Polski przyniesie również większe przejaśnienia i chwile ze słońcem oraz między innymi pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu i wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.