W weekend miejscami popada śnieg i wyjdzie słońce! – Prognoza na 20 marca

Przez weekend nad obszar naszego kraju nadal napływać zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północnego-zachodu Europy. Ponadto na pogodę w Polsce oddziaływać będzie początkowo pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz grad a także deszcz ze śniegiem i sam śnieg o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie oraz na południu a także częściowo w Centrum na północnym-wschodzie i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz grad a także deszcz ze śniegiem i sam śnieg o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie oraz na południowym-zachodzie i południu kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i południowego – zachodu. Poza tym na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.