Na Pomorzu w czwartek nadal mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 18 marca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które dodatkowo może objawiać się rozwojem masowej konwekcji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz grad i deszcz ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części omawianego obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze województwa i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się duże bądź też zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz możliwy jest grad i deszcz ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.