W weekend również mogą rozwijać się lokalne burze! – Prognoza 13 marca

Przez weekend nad obszar Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz nasunie się system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.