W weekend na Pomorzu możliwe są burze z silnym wiatrem! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w sobotę nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku również mogą pojawi się marznące liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +1°C. Wiatr również będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu również na Pomorzu i Wybrzeżu niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr początkowo do wieczora będzie na ogół jeszcze silny i porywisty oraz ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.