W czwartek mogą pojawić się burze śnieżne i wichury! – Prognoza na 11 marca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Ponadto na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Podkarpaciu przyniesie ze sobą symboliczne opady śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.